Jak Amfora kopala za Hospic sv. Zdislavy ve fotografiích

Exhibiční zápas hraný na umělce stadionu Slovanu Liberec U Nisy svedl proti sobě Tým Libereckého kraje a Amfora klub Praha

Tým Libereckého kraje vedený hejtmanem Martinem Půtou a primátorem Liberce Tiborem Batthyánym měl hru ve své moci a ujal se také vedení brankou legendárního volejbalisty Lubomíra Staňka.

(Pokračování textu…)

Fotoreportáž z návštěvy europoslance Tomáše Zdechovského v Zámeckém pivovaru Frýdlant

Zámecký pivovar Frýdlant navštívil v pátek 27. května 2016 europoslanec Tomáš Zdechovský. S majitelem Markem Vávrou absolvoval prohlídku celého pivovarského komplexu a seznámil se s historií pivovaru i s podobou současné výroby. Europoslanec ocenil majitele za obětavou snahu opravovat a obnovovat pivovar v návaznosti na historickou tradici. „Myslím, že pohraniční oblasti jsou dlouhodobě zanedbávané, nicméně frýdlantský pivovar je ukázkou toho, že i ve zdánlivě nepříznivé lokalitě je možné vybudovat něco jedinečného,“ prohlásil europoslanec Zdechovský. „V minulosti to přitom byly právě pohraniční oblasti, které byly jednou z páteří ekonomiky českých zemí.“

(Pokračování textu…)

Nové etikety pro Zámecký pivovar Frýdlant

Vaření piva ve Frýdlantu je poprvé zmiňováno roku 1381 a zřejmě od 16. století pak místní vrchnostenský pivovar stál na stejném místě, jako dnešní provoz. Léta rozvoje a přestaveb skončila roku 1949, kdy byla v pivovaře uvařena poslední várka. Následující desetiletí byl jeho areál nevhodně a nedostatečně využíván jako sklad sýrů a zeleniny s čímž souvisela i jeho zanedbaná údržba.

Léta chátrání skončila roku 2010, kdy objekt pivovaru zakupuje firma Terra Felix s.r.o. s cílem obnovit vaření piva ve Frýdlantu. Roku 2012 začala rekonstrukce části areálu, která má do budoucna sloužit jako školící, konferenční a kulturní centrum a samozřejmě i jako nový pivovar. S frýdlantským pivem se mohli zájemci poprvé seznámit roku 2013, který je tak považován za rok obnovení pivovaru. Pivo bylo dle našich receptur uvařeno na zakázku v jiném pivovaře, neboť provoz přímo ve Frýdlantu byl obnoven až na jaře roku 2014.

(Pokračování textu…)